Družinski izleti, dogodki za otroke, nagradne igre, izleti po Sloveniji
Le 20 minut iz mesta se pod Tolstim vrhom (834 m) razteza smučišče Celjska koča, ki obsega več kot 4 ha površin. Kljub temu, da smučišče sodi v kategorijo manjših smučišč, ima vse kar imajo veliki. Zajema dve posodobljeni vlečni napravi s skupno zmogljivostjo 900 smučarjev na uro, odlični sistem umetnega zasneževanja s kompaktnim snegom, omogoča pa tudi nočno smuko, saj je opremljeno z razsvetljavo. Ob izteku smučišča je otroški poligon s 60 m tekočim trakom. Pri nas se pod vodstvom učiteljev smučarske šole svojih prvih zavojev lahko naučijo tako odrasli kot otroci zato ni slučaj, da ga njegovi obiskovalci že vrsto let izbirajo za naj smučišče med manjšimi smučišči.
Terme Zreče ponujajo vodna doživetja v termalni vodi v sožitju z naravo v vseh letnih časih. Temperatura vode v bazenih je od 27° do 35° celzija. Nudijo notranje bazene, tudi z masažo, malčkom je namenjen čofotalnik. V zunanjih bazenih se lahko sprostite v zimsko-letnem bazenu s počasno reko, letnem bazenu in gozdnem vodnem parku s hitrimi drčami, toboganom in otroškim čofotalnikom.
Stari grad Celje vam kot najstarejši slovenski srednjeveški grad ponuja vse za izlet. Poleg obiska Friderikovega stolpa in Barbarinega kotička je tu še kulinarično doživetje v Kavarni Veronika. Za popestritev izleta ob sobotah in nedeljah nudi še animacijski program. Živa zgodovina, kjer se obiskovalci lahko mečujete z vitezi, streljate z lokom in se učite raznovrstnih srednjeveških trikov. Mlajši otroci se bodo na delavnici naučili veliko o srednjeveški kulturi in se ob tem zelo zabavali. Spoznajte tudi Celjske grofe in se spustite v svet mitov in legend. Odličen izlet za vso družino!
Šmartinsko jezero se nahaja v neposredni bližini Celja in je s svojo razgibano obalo ter zanimivo okolico privlačna izletniška točka. Nastalo je leta 1970 in meri 113 ha vodne površine. Poleg svoje prvotne funkcije zadrževalnika visoke vode sta se jezero in okolica z leti spremenila v rekreacijsko, športno in turistično območje, ki je iz leta v leto bolj priljubljeno. S svojo idilično, neokrnjeno naravo, pestro ponudbo, predvsem pa varno in urejeno potjo do vode Šmartinsko jezero privablja in navdušuje vse generacije obiskovalcev. Številni sprehajalci, rekreativni tekači, kolesarji in seveda štirinožni prijatelji so vsak dan na poti k istemu cilju – na Šmartinsko jezero. Izposoja čolnov, kajakov in plovil na nožni pogon (»pedolinov«) omogoča rekreacijo na vodi, po njem pa vozi tudi ladjica Jezerska kraljica. Jezero je vsled bogatega vodnega življenja pravi raj za športni ribolov, v bližini sta na voljo začasno igrišče za golf in najem prostorov za piknik. Čudovit izlet za vso družino!
Pustolovski park Celjska koča s poligoni za vse starostne skupine (predšolski otroci, otroci do 15 let, odrasli), ponuja možnost za spoznavanje okolja na drugačen način. Park obsega 3 poligone različnih težavnostnih stopenj s skupno 35 različnimi elementi. Primeren je za otroke od 5 leta starosti dalje oziroma od višine 150 cm z iztegnjenimi rokami ter odrasle. Preizkusili se boste lahko v premagovanju ovir, kot so brvi, mostovi, mreže, plezalna stena, U-zanke in podobno. Za najbolj željne adrenalina pa je tu še ‘Monkey tree’, ki vam bo dobro pognal kri po žilah. Družinski izlet v celjski pustolovski park ponuja zanimive možnosti za šport in rekreacijo ter za pustolovščino.
Pravljična dežela v Celju odpira svoja vrata v petek, 12. decembra, ob 17. uri, v srcu mesta, na Glavnem trgu, ko v naši družbi pričakujemo prihod Božička, pravljičnih vil, pravljičnega zborčka in drugih pravljičnih junakov. Pravljična dežela bo odprta vsak dan od 10. do 12. ure In vsako popoldne od 17. do 19. ure z edinstveno pravljično zgodbo in prigodami pravljičnih vil. V našo družbo bo prišel sam Božiček in kasneje Dedek mraz. Odprta bo pravljična PRODAJALNICA s pravljičnimi slaščicami pri Sladkem Toniju, pravljičnimi cekini. Na pravljičnem odru se bo v dvajsetih dneh Pravljične dežele zvrstilo več kot 500 nastopajočih. V Pravljično deželo bo vozil vsak dan Pravljični vlak iz različnih koncev Slovenije. Vožnja s pravljično kočijo od 17. do 19. ure. Napovedujemo edinstveno OTROŠKO SILVESTROVANJE 31. 12. s pričetkom ob 10. uri. Točno opoldne bomo vstopili v Novo leto in rajali bomo
vse do 13. ure, ko se pravljična vrata zapro . Za najlepša pravljična doživetja vabljeni v Pravljično deželo. Nepozabni pravljični izlet za vso družino!
Pokrajinski muzej Celje je kulturna ustanova, ki evidentira, zbira, varuje, raziskuje in razstavlja materialno kulturno dediščino Celja in širše celjske regije od prazgodovine do 1. svetovne vojne. V muzeju je trenutno poleg domačih in gostujočih občasnih razstav urejenih še šest stalnih postavitev. V Stari grofiji, kjer je muzej po 2. svetovni vojni dobil razstavne prostore, so urejene štiri stalne postavitve: Kulturna in umetnostnozgodovinska zbirka, Lapidarij, Alma M. Karlin - Poti ter razstava Od gotike do historizma po korakih (za obiskovalce z okvaro vida). Ob 130 - letnici ustanovitve muzeja smo v prenovljenem Knežjem dvoru uredili še dve novi stalni postavitvi: in situ arheološko razstavišče Celeia - mesto pod mestom in razstavo Grofje Celjski. Čez poletje v muzeju potekajo zanimive otroške in družinske delavnice.
Stekleni fotografski atelje datira iz 1899. leta, fotograf Josip Pelikan je v njem deloval od leta 1920. Danes je v njem stalna muzejska postavitev, ki priča o bogatem in ustvarjalnem življenju in delu fotografa-umetnika Josipa Pelikana, ki je Celje in Celjsko svojih let mojstrsko prelil v trajni spomin. Obiskovalci si lahko v pritličju ateljeja ogledajo temnico, retuširnico, mojstrovo tehnično opremo, portrete, steklene plošče in originalne fotografije. V nadstropju pa je čudovit stekleni salon z vso pripadajočo opremo. V njem je s pomočjo naravne svetlobe ustvarjal mojster Pelikan. Poučno in zanimivo, za celo družino!
Otroški muzej deluje od leta 1995 in je za zdaj edini tak muzej v državi. Je muzej za otroke, ki svoje vsebine črpa tako iz preteklosti kot iz sedanjosti, iz prazničnosti in tudi iz vsakdanjosti. Zbira, hrani, raziskuje in razstavlja slovensko premično kulturno dediščino. Ima dve zbirki, ki sta povezani z otrokom in njegovim življenjem. Skozi muzej vodi otroke Herman Lisjak, maskota muzeja, ki je prisoten vsepovsod: v razstavnih prostorih, na depoju, v igralnici, v galeriji, gledališču in v slaščičarni, in še kje. Otroški muzej Hermanov brlog z raznovrstnimi oblikami in metodami dela, ki so prilagojene različnim stopnjam, pomaga otrokom pri spoznavanju in razumevanju sveta. Zanimiv obisk in izlet za vso družino.
Prvotna ideja o ohranitvi rojstne hiše pesnika Jožeta Šmita je z leti prerasla v največji lokalni muzej na prostem v Sloveniji, ki je bil l. 1997 nominiran za evropski muzej leta. Je znanstveno zasnovan kulturni spomenik državnega pomena pod strokovnim nadzorom Zavoda za varstvo kulturne dediščine – OE Celje. V muzeju je poskrbljeno za organizirano vodenje, ob tem pa izvajajo zanimiv pedagoški program aktivnih etnoloških delavnic za mladino in odrasle, muzejske demonstracije in učne delavnice domačih obrti, kmečkih opravil in kulturnega izročila:
V 14. in 15. stoletju je grad služil kot rezidenca grofov in knezov Celjskih. Po izumrtju Celjskih je bil v poslopju od 15. stoletja dalje vicedomski urad, sredi 18. stoletja pa so ga po ukazu cesarice Marije Terezije preuredili v vojašnico. Knežji dvorec je zelo znana znamenitost Celjske kotline. Pod zgradbo Knežjega dvorca se nahaja znano starodavno mesto Celeia, mesto pod mestom. Je največje arheološko najdbišče tega starodavnega rimskega mesta. Družine lahko v prekrasnem Knežjem dvorcu občudujejo različne razstave. Od razstave Celjskih grofov, do kaligrafske razstave, kjer se lahko tudi sami pomerite v kaligrafiji, najdete nekaj za vsakogar.
Ekološka kmetija Repič, ki se nahaja v bližini Šmartinskega jezera, vas pričakuje z naravnimi sokovi in medico. Otroci se lahko na kmetiji pobliže spoznajo z živalmi, kot so ovce, kokoši in prašiči, odrasli pa lahko uživate ob domačem narezku. Dobra ideja za družinski izlet.
Na drsališču lahko uživate prijetne rekreativne trenutke na drsalkah ob spremljavi dobre glasbe in disco lučeh. Ledena dvorana, ki se nahaja ob desnem bregu reke Savinje v Mestnem parku Celje ponuja 1800 kvadratnih metrov ledene površine in 400 sedežev za obiskovalce športnih prireditev. Od oktobra do marca poteka v Ledeni dvorani drsanje za rekreativce, pa tudi treningi umetnostnih in hitrostnih drsalcev ter hokejistov. Drsališče za rekreativno drsanje bo odprto do predvidoma 15. marca 2015. Vstop na drsališče je plačljiv (2,50-4 evre), možna pa je tudi izposoja drsalk.
Center konjeniškega športa Celje je najsodobnejši tovrstni center v Sloveniji. Na voljo so razni dogodki in dejavnosti, kot so tekmovanja v preskakovanju ovir, Dan odprtih vrat, šola jahanja, kulturni dogodki, rojstnodnevne zabave idr. Primerno za celo družino!
Celjska koča pod Tolstim vrhom se nahaja v bližini Celja s svojim neokrnjenim okoljem privlači številne izletnike. Ti si želijo različnih vrst sprostitve: zgolj počitek v naravi, bolj ali manj zahtevne izlete po bližnji in daljni okolici, spoznavanje zanimivih rastlinskih in živalskih vrst na “Gozdni učni poti. Za kolesarje pomeni Celjska koča hitro dosegljiv cilj ali pa izhodišče oziroma cilj kolesarskih tur po kozjanskem hribovju. Poleg Bobkarta v poletnem času imamo na voljo tudi Pustolovski park, poletno drčo (spust s tubami po progi iz umetne mase) in otroško igrišče ter kolesarjenje in učne poti. Iz Celjske koče se odpirajo lepi razgledi na bližnjo Grmado (718 m), Celje in drugo okolico. Na Celjski koči se nahaja hotel Celjska koča in smučišče Celjska koča. Avantura za vso družino!